Přejít na matematické fórum Připravili jsme pro Vás zbrusu nové fórum a jsme připravení odpovídat na Vaše otázky!


Články » Ostatní

Matematické hry online

Vydáno dne v kategorii Ostatní; Autor: ; Počet přečtení: 13 890


Škola již začala a s ní i hromada učení a domácích úkolů. Vzpomeňte si ale na zažitou frázi „škola hrou“ a vyzkoušejte si ji v praxi. Vaším úkolem bude navštívit herní portál Raketka.cz a na něm kategorii Matematické hry.

V této sekci na Vás čeká několik skvělých matematických her, ve kterých si procvičíte bystrost, násobilku nebo sčítání a odčítání. Všechny hry jsou velmi zábavně pojaty a přitom jsou i velice naučné. Nechybí mezi nimi ani sudoku nebo početní tabule. My si pár těch nejlepších představíme.

Mathematical Zuma

Skvělý příklad toho, jak může být matematika hrou. Pokud znáte klasickou Zumu, víte, že musíte kuličky střílet mezi stejné barvy, aby Vám pak trojice z nich zmizela. V matematické verzi hry Zuma je princip velice podobný, také zde naleznete barevné kuličky, ovšem již nehledáte barevné kombinace, nýbrž součet čísel, který musí být roven 10.

Pokud máte tedy v číselném hadovy několik 9 u sebe, stačí vám kulička s číslem, 1 aby všechny zmizely. Zkuste si tedy jednoduché sčítání ve hře Mathematical Zuma.

Math Challenge

Připravte se na opravdovou výzvu. V této hře se otestuje Vaše násobilka a sčítání. Ovšem, nebude to tak jednoduché, protože hra je na čas a hlavní je dosáhnout co nejnižšího času bez jediné chyby. Na tabulce se Vám budou postupně objevovat vzorce pro násobení a sčítání.

Na numerické klávesnici stačí vždy jen naťukat výsledek a pokračovat k dalšímu příkladu. Pokud uděláte chybu, bude vám přičten trestný čas v podobě 4 vteřin. Neváhejte a zahrajte si Math Challenge.

Auway Sudoku

Přemýšlíte rádi? Co si takhle vyzkoušet opravdu povedené online sudoku? Hra má příjemné herní rozhraní a při spuštění Vám dá na výběr ze 4 obtížností. Podle zvolené obtížnosti bude určen i počet čísel již umístěných na herní ploše.

Auway Sudoku Vám nabídne měřič času, možnost vypnout pozadí nebo například tipy na správná čísla. Těch je ovšem omezený počet, takže moc neplýtvat. Hru můžete pozastavit, vrátit akci nebo se o jednu akci posunout dopředu. Samozřejmostí je i šikovná nápověda. Vyplňte tedy všechny pole správně ve hře Auway Sudoku.


Tento clanek pro vas napsal Jakub Vojacek!

Test

Najděte derivaci funkce .


Hlavolam

Představte si, že máte kovový zvon jako na obrázku, který je připojen na čerpadlo. Uzávěry na trubkách 1, 2 a 3 jsou zavřené. Hlavní uzávěr je otevřen, zvon je ponořen do vody a čerpadlo je spuštěno. Čerpadlo vytváří ve zvonu podtlak, který dovnitř nasává vodu. Když je zvon plný vody, hlavní uzávěr se uzavře a čerpadlo vypne. Nyní se naráz otevřou uzávěry trubek 1 až 3 a na vás je určit, z které trubky bude voda stříkat nejdál.